تبلیغات
قاره اسرار - دفاع اندیشمند مصری از تشیع
نیم نگاهی به قاره اسرار آمیز آفریقا

دفاع اندیشمند مصری از تشیع

شنبه 23 مرداد 1389 03:04 ب.ظ

نویسنده : حسین طاهری

وقتی داشتم تو اینترنت می گشتم، به مطلبی در یكی از سایت ها برخوردم كه برام خیلی جالب بود حیفم اومد این مطلب زیبا و دقیق رو توی وبلاگم نیارم.

ابراهیم عیسی اندیشمند و سردبیر روزنامه الدستور مصر در مقاله ای تحت عنوان «تو متهم به تشیع هستی»  نوشت: متهم ساختن فردی از مسلمانان به تشیع امری بسیار زشت است زیرا تشیع قسمت بزرگی از اسلام به شمار می آید و جستجو در اعتقادات افراد، صدور حکم علیه وی، تقسیم کردن اسلام و مسلمانان به مذاهب با هدف ایجاد فتنه بسیار تاسف آور بوده و در حال حاضر نیز شاهد آن هستیم که جمعی از اهل سنت به همپیمانی با صهیونیسم علیه شیعیان پرداخته اند و به این نظام خدمت می کنند.

وی افزود: هنگامی که هیچ امری برای محکوم ساختن شیعیان یافت نمی شود به سراغ اتهام پراکنی می روند و تهمتهای مختلفی را علیه شیعیان بر روی منابر، شبکه های ماهواره ای، اینترنت و روزنامه ها بیان می کنند.

ابراهیم عیسی وهابیون را عامل گسترش فتنه در میان مسلمانان خواند و تصریح کرد: جوامع عربی و اسلامی هم اکنون تحت تاثیر اندیشه های افراطی وهابیت که با پولهای نفت تقویت شده و انجمنها و مراکز اسلامی، شبکه های ماهواره ای، روزنامه ها، مجلات، شیوخ و ائمه مساجد را با این پولها تطمیع می کند قرار گرفته اند و با این روش به نشر فتواها و اندیشه های افراطی و گمراه کننده خود می پردازند و به دشمنی با تشیع و حتی بقیه مذاهب اسلامی روی آورده و سبب گسترش فتنه های مذهبی شده اند.

سردبیر روزنامه الدستور اظهار داشت: این گروه منحرف که با عقل و علم و منطق هیچ آشنایی ندارند بسیاری از علمای اسلام را کافر خواندند، اسباب دشمنی جهانیان با دین مبین اسلام را فراهم کرده اند، دین را به ریشهای بلند و علامتی بر پیشانی تبدیل کردند و با مبارزه با حکام فاسد مخالفت نمودند و همه این امور در پرتو پولهای نفتی است که وهابیت بدست آوردند.

وی با اشاره به دشمنی وهابیون با تشیع و جمهوری اسلامی ایران گفت: حمایت کامل ایران از مقاومت اسلامی علیه صهیونیسم و توان این کشور برای بازی دادن آمریکا برای کشورهای عربی که دستهای خود را برای آمریکا دراز کرده اند بسیار گران بوده و به همین جهت است که وهابیت به دشمنی های مذهبی و سیاسی علیه ایران افزایش داده و می خواهد با افروختن آتش جنگ مذهبی میان شیعیان و اهل سنت که به مصالح اسرائیل خدمت کند.

این نویسنده سنی خاطرنشان ساخت: هم اکنون از بلندگوهای وهابیت صدای مخالفت و مبارزه با اسرائیل که به کشتار ملت مظلوم فلسطین می پردازد خبری نیست و تنها صدایی که از آنها شنیده می شود خطر ایران برای منطقه و بمبهای هسته ای است که هیچگاه در این کشور ساخته نشده و در آینده نیز تولید نشده اند ولی در قبال 300 کلاهک هسته ای صهیونیستها سکوت کرده اند و با هر که با این رژیم دشمنی دارد مخالف است.

ابراهیم عیسی با تاکید بر اینکه وی از مذهب حنفی روی برگردان نخواهد شد گفت: بنده که در کشور مصر به تشیع متهم هستم فردی حنفی مذهب بوده که حاضر نیست از این مذهب روی برگردان شود ولی به هیچ وجه به مذاهب دیگر بی احترامی نمی کنم و شیعیان را از ته دل دوست دارم و جایگاه آنان نزد بنده بسیار رفیع است و احترام و محبت خاصی برای آنان قائل هستم.

منبع: ابنا

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: تشیع ، مصر ، وهابیت ، حنفی ، ابراهیم عیسی ،
آخرین ویرایش: - -