تبلیغات
قاره اسرار - عكسی كه جنجال آفرید....
نیم نگاهی به قاره اسرار آمیز آفریقا

عكسی كه جنجال آفرید....

شنبه 27 شهریور 1389 03:09 ب.ظ

نویسنده : حسین طاهری
ارسال شده در: سیاسی ،

اقدام روزنامه الاهرام مصر به دستکاری کردن عکسی از حسنی مبارک و شماری دیگر از رهبران کشورها به گونه ای که رئیس جمهور مصر در این عکس جلوتر از دیگران در حال راه رفتن نشان داده شود، جنجال افرین شد.

به گزارش واحد مركزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، چاپ عکس دستکاری شده در روزنامه دولتی الاهرام مصر با انتقادات شدید از این روزنامه در مصر همراه شد.

این عکس هنگام حضور حسنی مبارک و شمار دیگری از رهبران خاورمیانه در آمریکا به منظور شرکت در مراسم آغاز مذاکرات مستقیم بین تشکیلات خودگردان فلسطینی و اسرائیل گرفته شده است.

در عکس اصلی، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا جلوتر از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و حسنی مبارک رئیس جمهور مصر و ملک عبدالله دوم شاه اردن و همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در حال راه رفتن است ولی عکس دستکاری شده که الاهرام روز سه شنبه  23 شهریور 89 در صفحه ششم خود منتشر کرد حسنی مبارک را جلوتر از بقیه افراد نشان می دهد و دیگر رهبران دنبال او در حرکت هستند. جنبش مصری ششم آوریل که از احزاب مخالف دولت محسوب می شود روزنامه الاهرام را به غیرحرفه ای عمل کردن به علت انتشار عکس دستکاری شده بدون اشاره به تغییراتی که در عکس ایجاد کرده است متهم کرد.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: عكسی كه جنجال آفرید ، مصر ، حسنی مبارك ، الاهرام ،
آخرین ویرایش: - -