تبلیغات
قاره اسرار - عایشه دختر قذافی و جانشین احتمالی پدر
نیم نگاهی به قاره اسرار آمیز آفریقا

عایشه دختر قذافی و جانشین احتمالی پدر

دوشنبه 29 شهریور 1389 01:01 ب.ظ

نویسنده : حسین طاهری
ارسال شده در: شخصیت ها ، سیاسی ،

 عایشه قذافی تک دختر معمر قذافی رهبر لیبی است. عایشه در حال حاضر دارای رتبه سپهبد در ارتش لیبی است اما در رشته حقوق تحصیل کرده است. قذافی بارها در مراسم مختلف علاقه شدید خود را به این دختر اعلام کرده و گفته این دختر حتی توانایی اداره کشور و جانشینی مرا دارد.

عایشه یکی از اعضای تیم وکلای صدام 
دختر قذافی برخلاف احکام صادره ی پدر در کتاب سبز، بسیار غربی پوش و روشنفکر به حساب می‌آید. عایشه یکی از اعضای تیم وکلای صدام در محاکمه 2006 صدام در عراق بود. وی از سوی پدر برای این دفاع مأموریت گرفت و البته تأمین مالی سایر تیم وکلای صدام هم بر عهده قذافی بود . قذافی با اعدام صدام، در لیبی 3 روز عزای عمومی اعلام کرد .(معمر قذافی معروف به صدام ثانی یکی از مخالفان سرسخت شیعه و حزب الله است و امام موسی صدر با دعوت رسمی قذافی به طرابلس رفت و ناپدید شد البته بعدها از تبانی قذافی و موساد، سازمان جاسوسی رژیم اشغالگر قدس- در زمینه ربودن پرده برداشته شد. قذافی به سخنرانی‌های متعدد و داشتن محافظان زن آمازونی ( Amazonia) هم معروف است و همواره 40 زن زیبا و قوی هیکل از او به عنوان محافظان شخصی (personal guarde) حفاظت می‌کنند.) 

 ازدواج اجباری عایشه به دستور پدر 
به گزارش جهان؛ وی در سال 2006 به پیشنهاد پدر با پسر عموی پدرش ازدواج کرد این در حالیست که عایشه زمانی که برای تحصیل در مقطع دکترا در رشته حقوق بین الملل به پاریس سفر کرد عاشق پسر جوانی می شود و تصمیم به ازدواج می گیرد که با مخالفت شدید معمر قذافی مواجه شد همین امر موجب افسردگی عایشه شد. در نهایت وی اقدام به ترک تحصیل کرده و به لیبی بازگشت. پس از بازگشت، پدرش برای روحیه دادن به وی، ترتیب داد تا مدرک دکترای افتخاری به وی داده است.

دختر قذافی علاقه بسیار زیادی به صدام، دیکتاتور سابق عراق داشت به طوری که وی را عمو صدا می زد. اخبار حاکی از آنست که دختر قذافی، پیش از حمله اشغالگران به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی، به بغداد سفر کرده و با صدام و دیگر مقامات عراقی دیدار و گفتگو کرده است پس از اعدام صدام دختر رهبر لیبی به شدت این اقدام را محکوم کرده و با شهید نامیدن دیکتاتور سابق عراق، اعدام وی را یک دستور آمریکایی خواند.
عایشه پس از بازداشت دیکتاتور سابق عراق، اعلام کرد که مایل است عضو تیم وکلای دفاع از «صدام» باشد. و در این باره گفته : دوست دارم از عمو صدام دفاع کنم زیرا وی مانند پدر من است و با مشکلات قانونی بسیار زیادی روبرو شده است!.

دختر رهبر لیبی حامی مالی سران سابق بعث 
خبر های منابع آگاه از صنعاء پایتخت یمن حاکی از آنست که پس از سقوط رژیم بعث عراق، تعداد زیادی از سران و مقامات سابق بعث به یمن گریختند و در آنجا یک تشکل سیاسی تأسیس کردند تا به همکاری و ارتباط با یکدیگر ادامه بدهند. این منابع آگاه می‌گویند: «عایشه قذافی» پرداخت کننده هزینه‌های مالی تأسیس این تشکل بوده است. 

عایشه قذافی نیز مانند پدرش علاقه خاصی به رفتارهای ویژه و تعجب برانگیز دارد تا بتواند توجه همگان را به خود جلب کند. از جمله اقدامات غیر قابل تصور وی، سفر به انگلیس و رفتن به «هاید پارک» و سخنرانی در تریبون آزاد آنجا بود. وی در آن سخنرانی از ارتش جمهوری ایرلند طرفداری کرد.

توضیح عکس:نفر اول از سمت چپ، عایشه قذافی

ولخرج ترین شاهزاده حوزه خلیج فارس
عایشه قذافی در ریخت و پاش و عیش و نوش از بسیاری از دختران و شاهزادگان کشورهای حوزه خلیج فارس نیز ولخرج تر است. وقت زیادی را در شهرهای مختلف اروپایی و در مجلل ترین هتل های آن می‌گذراند. کثرت سفرهای وی به اروپا، توجه مجلات این کشور را به خود جلب کرده است و بسیاری از آنان شروع کردند به انتشار عکس های مختلفی از وی در حالات مختلف.


آخرین اخبار از  عایشه قذافی حاکی از آن دارد که وی روز به روز در حال کسب شهرت بیشتر است و برخی از کارشناسان مسائل سیاسی لیبی معتقدند وی سرسخت ترین و اصلی ترین رقیب برادرش سیف الإسلام قذافی برای جانشینی معمر قذافی است. 
 
با توجه به اینکه عایشه قذافی مانند پدر فردی جاه طلب،عیاش و مستبد است و سعی در معرفی خود در رسانه ها دارد اما بعید به نظر می رسد که وی جانشین معمر قذافی شود زیرا عایشه با رفتارهای نامناسب در بین جهان اسلام و عرب و به خصوص مردم لیبی از محبوبیت کافی برخوردار نیست و احتمالا برادرش سیف السلام قذافی جانشین پدر خواهد شد.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: عایشه ، دختر قذافی ، سیف الاسلام ، صدام ،
آخرین ویرایش: - -