تبلیغات
قاره اسرار - اعترافات یك خبرنگار
نیم نگاهی به قاره اسرار آمیز آفریقا

اعترافات یك خبرنگار

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 02:37 ب.ظ

نویسنده : حسین طاهری
ارسال شده در: سیاسی ،
 

«خوزه سیندون» عكاس و خبرنگار اسپانیایی كه تجربه زیادی در انعكاس درگیری های آفریقا مثل روندا و سومالی و دارفور دارد، ‌اخیرا در سخنانی اعتراف كرده كه عامل اصلی تمامی درگیری های آفریقا، غرب و كشورهای غربی است هر چند كه خود آفریقایی ها نیز بی تقصیر نیستند.

«سیندون» معتقد است كه بسیاری از شركت های غربی منابع طبیعی آفریقا را به غارت می برند و ما به فضل و بركت این افراد كه در فقرجانكاه به سر می برند، در رفاه و آسایش به سر می بریم.

این خبرنگار كه حرف هایش را به صراحت می زنه، در ادامه گفته است: معادن كولتن توسط كشورهای غربی و استعمارگران سابق از كونگو به سرقت می رود. (كولتن یا Coltan ماده خام معدنی است كه در تكنولوژی های جدید نظیر تلفن های همراه، پلی استیشن ها و دی وی دی ها كاربرد فراوانی دارد. صادرات این ماده باعث شعله ور شدن آتش جنگ در كنگو شد كه 4 میلیون كشته بر جای گذاشت و جالب اینجاست كه اكنون دو كشور رواندا و اوگاندا با سرقت كولتن از كنگو آنرا به كشورهای غربی بویژه آمریكا می فروشند.)

از نظرسیندون اینكه می گویند قاره آفریقا قاره خطرات است كاملا مردود است. برخی ها فكر می كنند كه هر لحظه ممكن است دزدیده شوند اما واقعیت این نیست. من بدون كمترین مشكلی به تمامی نقاط این قاره سفر كرده ام. مناطق درگیری بسیار كم است. وی می گه من كسانی را می شناسم كه با موتور یا ماشین تمامی این قاره را پیموده اند و در معرض خطر و یا تهدید قابل توجهی قرار نگرفته اند چرا كه 99 درصد از مردم آفریقا خوب و مهربان هستند
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خبرنگار غربی ، غارت افریقا ، كنگو ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 03:16 ب.ظ