تبلیغات
قاره اسرار - پیوند تنگاتنگ منافع رژیم صهیونیستی و نظام قذافی
نیم نگاهی به قاره اسرار آمیز آفریقا

پیوند تنگاتنگ منافع رژیم صهیونیستی و نظام قذافی

چهارشنبه 25 اسفند 1389 02:37 ب.ظ

نویسنده : حسین طاهری

پوشش خبرهای لیبی در رسانه های رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به شدت متحول شده است، به طوری كه اكنون این رسانه ها همانند بیشتر رسانه های جهان از رژیم قذافی حمایت می كنند و این امر بیانگر منافع نزدیك این رژیم با دیكتاتور لیبی است.

به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا رسانه های رژیم اشغالگر قدس در آغاز تحولات لیبی، از پایان نزدیك رژیم قذافی خبر می دادند، اما پس از آنكه قذافی رویداد های كشورش را به القاعده مرتبط كرد و آن را با حضور حماس در غزه مقایسه كرد، رسانه های صهیونیستی نحوه پوشش خبرهای لیبی را تغییر دادند و مواضعی همسو با رژیم قذافی در پیش گرفتند.
در همین راستا اعزام خبرنگاران زبده ای مانند یشای به طرابلس برای گزارش رویداد های لیبی از زبان رژیم قذافی، تایید كننده این همنوایی است كه بیانگر نگرانی رژیم اشغالگر قدس از ادامه انقلاب ها و گسترش آنها در دیگر كشورهای عربی است.
از این رو رژیم اشغالگر قدس باقی ماندن قذافی در قدرت را در توقف این انقلاب ها و كاهش نگرانی های صهیونیست ها، تاثیر گذار می داند.
این رسانه های صهیونیستی در نخستین روزهای انقلاب لیبی، آن را به وقایع مصر و تونس تشبیه كردند. واژه های انقلابی برای انقلاب مردم لیبی به سرعت از ادبیات رسانه های صهیونیستی حذف شد و عبارت هایی نظیر جنگ داخلی جایگزین آنها شد، انقلابیون شورشی خوانده شدند و بهار دموكراسی كه مردم لیبی به دنبال تحقق آن هستند، به نگرانی از قدرت گرفتن القاعده در شهر بنغازی تبدیل شد!
رسانه های رژیم صهیونیستی به ویژه پس از قدرت گرفتن دو باره نیروهای قذافی در برخی از پایگاه های آزاد شده توسط انقلابیون، جلاد و قربانی را یكسان دانسته و حقایق درباره جنایت ها و نسل كشی را حذف كردند.
مواضع رسانه های رژیم صهیونیستی درباره انقلاب مردم لیبی، موجب رسوایی این رژیم در اتخاذ مواضعی همسو با رژیم قذافی كه در راستای منافع سیاسی و امنیتی این رژیم اشغالگر است، می باشد.
پیش از این هم برخی مقامات رژیم اشغالگر با ادعای اینكه حوادث لیبی ممكن است موجب ایجاد خلاء قدرت و قدرت گرفتن القاعده در لیبی شود، درباره اوضاع این كشور اظهار نگرانی می كردند.
مقامات رژیم صهیونیستی در سخنانی ادعا می كردند كه آمریكا و اروپا نمی توانند، افتادن لیبی در دست افراد خطرناك را تحمل كنند، چرا كه لیبی با توجه به نزدیك بودن به اروپا و ثروتهای نفتی، در جایگاه بسیار حساسی قرار دارد.
رژیم اشغالگر قدس در تلاش است تا زمینه ای را برای ترسیم دوباره سیاست آمریكا همسو با اهداف سیاسی این رژیم در منطقه و بازسازی قدرت آمریكا فراهم كند، تا برای اوضاع آینده و متزلزل شدن اوضاع اردن، بحرین و عربستان آماده شود.
روزنامه موسوم به 'اسراییل الیوم' در همین راستا به نقل از 'بوعز بوسمط 'روزنامه نگار صهیونیست مدعی شد كه قذافی سرنوشتی مانند صدام حسین نخواهد داشت و رژیم او باقی خواهد ماند.
بوسمط در نهایت خوش بینی كه بیانگر آرزوی پنهان رژیم اشغالگر است، پیش بینی كرد كه رژیم قذافی در لیبی باقی بماند و این كشور بین قذافی و مخالفان او تقسیم می شود.
روزنامه صهیونیستی 'یدیعوت آحارونوت ' هم از چند روز قبل خبرنگار نظامی خود ' رون بن یشای' را به لیبی اعزام كرده است تا رویدادها را برای این روزنامه از مركز شهر طرابلس گزارش كند.
این گزارشگر صهیونیست قطعا از قلب پایتخت لیبی مواضع و گرایش های قذافی و مزدورانش را گزارش خواهد كرد، همچنین این روزنامه فاش كرد كه خبرنگارش از طریق لندن و حتی بدون اخذ روادید به طرابلس سفر كرده است.
این سفر همزمان با تصمیم 'سیف الاسلام ' فرزند قذافی برای دعوت از روزنامه نگاران خارجی كه خواستار پوشش خبرهای لیبی همسو با دیدگاه های رژیم قذافی هستند،صورت گرفته است.
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: اسرائیل ، قذافی ، لیبی ، سیف الاسلام ،
آخرین ویرایش: - -